Bílé obrazy a dekorace


novinka
Super sleva


 

naše cena 269 Kčnovinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka
 

naše cena 612 Kč

novinka


běžná cena 729 Kč

naše cena 529 Kč

novinka
Super sleva

Bílá na obrazech ti pomůže zachovat si čistou mysl

Bílá je v naší kultuře neodmyslitelně pozitivní barva, která se nám spojuje s čistotou, vírou, duchovnem, ochranou, upřímností, pokorou, nevinností, jednoduchostí, dobrotou a mnoha dalšími pozitivními věcmi. Je barvou sváteční, brilantní, představuje nový začátek. Barva sněhu se často používá k vyjádření chladu a jednoduchosti. Bílý obraz může ovlivnit mysl a tělo tím, že pomáhá k duševní očistě, podporuje pocity nových začátků a obnovy.

Bílá barva v historii

Bílá byla jednou z prvních barev používaných v umění. Jeskyně Lascaux ve Francii obsahuje kresby býků a dalších zvířat z paleolitu zpřed 18,000 a 17,000 let. Ve starověkém Egyptě a starém Římě kněžky nosili bílou jako symbol čistoty a Římané nosili bílou tógu jako symbol občanství. Bílá byla také barvou francouzských králů. Počátkem 18. století, s příchodem neoklasicistní architektury, se bílá stala nejběžnější barvou nových církví a vládních budov, zejména ve Spojených státech.

Bílá v různých kulturách a náboženstvích

V západních zemích je bílá tradiční barvou, kterou nosí nevěsty. Označuje čistotu, nevinnost a panenství. Ve východních zemích je bílá naopak barvou smutku a nosí se na pohřby. Bílá je důležitou symbolickou barvou ve většině náboženství a kultur, obvykle kvůli její spojitosti s čistotou.

Andělé jsou obvykle znázornění bílou nebo mají bílou záři. V islámu se bílé oblečení nosí během pouti do Mekky. V tradičním japonském náboženství Sint je oblast bílého štěrku nebo kamenů posvátným místem zvaným niwa. V některých asijských a slovanských kulturách je bílá považována za barvu, která představuje smrt.

Bílá barva ve Feng Shui

Bílá barva patří do kovového prvku Feng Shui. Jeho energie Feng Shui je svěží, jasná, čistá. Bílá je barva nových začátků a jasných konců. Je to nejuniverzálnější barva, která může pomoci rozzářit energii v každé místnosti. Možná stačí přidat nějaké bílé obrazy či doplňky a účinek se dostaví sám. Feng Shui barva čistoty a nevinnosti, bílá, je také považována za jednu z nejvyšších barev. Bílá se vysoce doporučeno pro oblasti Feng Shui, kde je dominantním prvkem kov.

Naše bílé obrazy na plátně

Chcete-li do jakéhokoli prostoru přinést čistou a svěží energii, podpořit jasné myšlenky a nové začátky, naše bílé obrazy na plátně jsou ideální možností. Bílé obrazy jsou také moderním a jednoduchým doplňkem, který se hodí do každého stylu bydlení. Bílý obraz na stěně kanceláře podporuje čistou a jasnou mysl, která bude otevřená novým kreativním nápadem. Naše široká nabídka vám umožní výběr dle vlastního vkusu a chuti.

YjcyZTE4N