S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 799 Kč
naše cena 579 Kč

Moderní bydlení - Nejlepší ceny


 

naše cena 989 Kč
naše cena 229 Kč 

naše cena 819 Kč

novinka
sleva


 

naše cena 1 019 Kč

novinka


novinka


 

naše cena 1 019 Kč

novinka


novinka


novinka


 

naše cena 1 039 Kč

novinka
slevanaše cena 799 Kč

novinka


novinka


 

naše cena 1 019 Kč

novinka


 

naše cena 729 Kč

novinka


 

naše cena 729 Kč

novinka
slevanaše cena 799 Kč

novinka


 

naše cena 299 Kč 

naše cena 2 059 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč

sleva


novinka
sleva


novinka
sleva
novinka


novinka


novinka
sleva


Obraz podle barvy dokáže ovlivnit nejen tvou náladu

Barvy jsou součástí našich životů, ať už si to uvědomujeme, nebo ne. Jsou všude kolem a přímo i nepřímo dokážou ovlivnit naši náladu, chování a někdy i život, jako takový. Naše pocity týkající se barev jsou často hluboce osobní a zakořeněné v naší vlastní zkušenosti nebo kultuře. No existují i ​​jakési obecné vlivy barev na člověka. Pokud chcete docílit, abyste se cítili v nějakém prostoru příjemně, můžete to snadno ovlivnit výběrem barevných doplňků, jakými jsou například naše obrazy podle barvy.

Barvy a historie

V roce 1666 anglický vědec Sir Isaac Newton objevil, že když čisté bílé světlo prochází hranolem, rozděluje se na všechny viditelné barvy. Newton také poznal, že každá barva je vytvořena z jedné vlnové délky a už se nedá dále dělit na jiné barvy.

Následující experimenty ukázaly, že světlo by se mohlo kombinovat za vzniku dalších barev. Například červené světlo smíchané se žlutým světlem vytváří oranžovou barvu.

Psychologie barev

Zajímali jste se někdy, proč barva představuje v našich životech tak výraznou moc? Jak vlastně působí na naše těla a mysli?

Určitě jste už slyšeli o rozdělení barev na teplé a studené. Odstíny v červené oblasti barevného spektra jsou známé jako teplé barvy. Patří mezi ně zejména červená, oranžová a žlutá. Mohou vyvolat emoce od pocitu tepla a pohodlí, až po hněv a nepřátelství. Na druhé straně, v modré oblasti barevného spektra můžeme najít studené barvy - modrou, zelenou či fialovou. Jsou často charakterizovány jako odstíny klidu, ale snadno mohou vyvolat u člověka smutek či lhostejnost.

Barvy a Feng Shui

Ve Feng Shui se každá barva považuje za výraz jednoho z pěti prvků Feng Shui: oheň, země, kov, voda a dřevo. Každý z těchto pěti prvků "řídí" konkrétní oblast vašeho domova. Oheň - červená, oranžová, fialová, růžová, výrazná žlutá - symbolizují vášeň a silnou energii. Země - světle žlutá, béžová, zemité a pískové barvy - pomohou vytvořit stabilitu a vnitřní rovnováhu. Kov - bílá a šedá - jsou barvami čistoty, jasnosti a přesnosti. Vody - modrá a černá - přinášejí do života klid, čistotu a hojnost. A nakonec dřevo - hnědá a zelená - jsou barvami vitality a růstu.

Naše obrazy na plátně podle barvy

Chcete-li do svého domova zakomponovat vkusné doplňky, naše obrazy podle barvy jsou ideální volbou. Výrazný malovaný obraz na stěně, například v obývacím pokoji, v určité barvě dokáže změnit atmosféru celého pokoje a vhodně ji doplnit. Při výběru barev však buďte pozorní. Jejich vliv může být zásadní a intenzivní.

NTdhZTZ