Malované obrazy / Obrazy země
Rozmanité krajinné malby v klasickém i moderním stylu

Přírodní malby nazývané také krajinné malby nebo krajinky většinou zobrazují odkazy na hory, stromy nebo jiné přírodní prvky. Od nádherné krajiny po jednoduché zobrazení scenérie, objevte některé z nejlepších uměleckých děl v naší kategorii malovaných krajin. Krajinnú malbu, podrobné krajiny nebo přírodní prvky můžeme najít ve všech uměleckých kulturách a postupně se vyvíjely až do některých moderních podob.

Krajinomalba nebo i krajinářství, krajinkárstvo, krajinářské malířství je druh umění, ve kterém je na plátně zachycena zejména příroda nebo její konkrétní výsek či seskupení. Obraz vzniklý takovým stylem malování se jmenuje krajina, krajinomalba nebo vzácně i pejsáž. Takové přírodní obrazy maluje malíř, kterého můžeme volat i krajinář. První použití tohoto pojmu v umění jako slova pro malbu se datuje do roku 1598.

Vznik krajinomalby

Pohledy na krajinu v umění mohou být zcela imaginární nebo kopírované z reality s různou mírou přesnosti. V dnešní době již můžeme poměrně snadno najít abstraktní zobrazení nejrůznějších přírodních prvků. Moderní malované obrazy na plátně hýří barvami a životem. Dávají člověku pocit štěstí a volnosti. Takový obraz na stěně v jakémkoliv prostoru pomáhá navodit příjemnou naturální atmosféru.

Zajímavé je to, že se krajinomalba zrodila právě v Nizozemsku. Důvodů je několik. Jedním je také silný vliv Kalvínsky reformace v Nizozemsku. Kalvinismus totiž striktně zakazoval tvořit náboženské obrazy, což však vždy bylo hlavním úkolem výtvarného umění. Rovněž se rozmach krajinomalby spojuje s racionalismem a ústupem od náboženských motivů obecně. V 20. století se začalo krajinkárstvo částečně potlačovat. Stalo se tak v důsledku vzniku fotografie, kdy si už téměř každý mohl krajinu zachytit reálné bez použití barev a štětců.

Naše ručně malované krajinné obrazy

V kategorii malovaných krajin si každý přijde na své. Ať už vaše duše baží po barevných až abstraktních prvcích, nebo máte rádi spíš propracovanou realistiku, ručně malované obrazy na stěnu vyhoví i nejnáročnějšímu oku. Dopřejte si proto kousek své vlastní přírody u vás doma nebo v kanceláři díky naším malovaným krajinomalbám, které dodají každému prostoru jedinečnost a originalitu.

 

ZTQ4ZT