Malované obrazy / Obrazy země

Velmi nás těší váš obrovský zájem o naše ručně malované obrazy, kterými si tak rádi zkrášlujete své interiéry. Blíží se svátky a je vidět, jaké máte velké srdce, protože se těšíte z toho, že jimi překvapíte i své milované. I přesto, že naši umělci malují ze všech svých sil, prosíme vás, abyste před objednáním tohoto druhu produktu, kontaktovali náš zákaznický servis buď emailem, nebo prostřednictvím chatu. Pravděpodobně se může doba dodání při konkrétním obraze navýšit a neradi bychom vás zaváděli. Naše milé kolegyně vám rádi poskytnou úplné informace ke konkrétnímu malovánemu obrazu.

TIP NA DÁREKAutorské reprodukce z kolekce LIPA


novinka
Super sleva


novinka
Super sleva


novinka
Super sleva


novinka
Super sleva


novinka
Super sleva

Rozmanité krajinné malby v klasickém i moderním stylu

Přírodní malby nazývané také krajinné malby nebo krajinky většinou zobrazují odkazy na hory, stromy nebo jiné přírodní prvky. Od nádherné krajiny po jednoduché zobrazení scenérie, objevte některé z nejlepších uměleckých děl v naší kategorii malovaných krajin. Krajinnú malbu, podrobné krajiny nebo přírodní prvky můžeme najít ve všech uměleckých kulturách a postupně se vyvíjely až do některých moderních podob.

Krajinomalba nebo i krajinářství, krajinkárstvo, krajinářské malířství je druh umění, ve kterém je na plátně zachycena zejména příroda nebo její konkrétní výsek či seskupení. Obraz vzniklý takovým stylem malování se jmenuje krajina, krajinomalba nebo vzácně i pejsáž. Takové přírodní obrazy maluje malíř, kterého můžeme volat i krajinář. První použití tohoto pojmu v umění jako slova pro malbu se datuje do roku 1598.

Vznik krajinomalby

Pohledy na krajinu v umění mohou být zcela imaginární nebo kopírované z reality s různou mírou přesnosti. V dnešní době již můžeme poměrně snadno najít abstraktní zobrazení nejrůznějších přírodních prvků. Moderní malované obrazy na plátně hýří barvami a životem. Dávají člověku pocit štěstí a volnosti. Takový obraz na stěně v jakémkoliv prostoru pomáhá navodit příjemnou naturální atmosféru.

Zajímavé je to, že se krajinomalba zrodila právě v Nizozemsku. Důvodů je několik. Jedním je také silný vliv Kalvínsky reformace v Nizozemsku. Kalvinismus totiž striktně zakazoval tvořit náboženské obrazy, což však vždy bylo hlavním úkolem výtvarného umění. Rovněž se rozmach krajinomalby spojuje s racionalismem a ústupem od náboženských motivů obecně. V 20. století se začalo krajinkárstvo částečně potlačovat. Stalo se tak v důsledku vzniku fotografie, kdy si už téměř každý mohl krajinu zachytit reálné bez použití barev a štětců.

Naše ručně malované krajinné obrazy

V kategorii malovaných krajin si každý přijde na své. Ať už vaše duše baží po barevných až abstraktních prvcích, nebo máte rádi spíš propracovanou realistiku, ručně malované obrazy na stěnu vyhoví i nejnáročnějšímu oku. Dopřejte si proto kousek své vlastní přírody u vás doma nebo v kanceláři díky naším malovaným krajinomalbám, které dodají každému prostoru jedinečnost a originalitu.

NjJkNTc4