S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.

ZBOŽÍ V AKCI


Malované obrazy / Abstraktní obrazy

Velmi nás těší váš obrovský zájem o naše ručně malované obrazy, kterými si tak rádi zkrášlujete své interiéry. Blíží se svátky a je vidět, jaké máte velké srdce, protože se těšíte z toho, že jimi překvapíte i své milované. I přesto, že naši umělci malují ze všech svých sil, prosíme vás, abyste před objednáním tohoto druhu produktu, kontaktovali náš zákaznický servis buď emailem, nebo prostřednictvím chatu. Pravděpodobně se může doba dodání při konkrétním obraze navýšit a neradi bychom vás zaváděli. Naše milé kolegyně vám rádi poskytnou úplné informace ke konkrétnímu malovánemu obrazu.

TIP NA DÁREKAutorské reprodukce z kolekce LIPA


 

naše cena 3 519 Kč

sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


novinka
sleva


Každá opice dokáže namalovat abstraktní obrazy? Velmi se mýlíš

Psychologové se zaměřili na výzkum, ve kterém chtěli zjistit, zda laici dokáží rozeznat ručně malované abstraktní obrazy umělců od těch, které vytvořily děti nebo zvířata. Musí to být jednoduché, že? Možná si to řekne někdo, kdo dosud nemá zkušenosti s malováním na plátno. Čti dál a zjistíš, že abstrakce mohou na první pohled působit jako jednoduchý motiv, ale podle výsledků výzkumu tomu tak vůbec nemusí být.

Vědci ve svých testech předložily skupině lidí různé abstrakty, které namalovali umělci, malé děti, opice nebo sloni. I když v minulosti se obrazy malované zvířaty prodávaly za velké sumy, neznamená to, že se jednalo o umění. Už dávno víme o pozitivním vlivu abstrakce na naši kreativitu a představivost. Vždy bylo náročné definovat, co dělá abstraktní umění kvalitním a který obraz je jen troufalý pokus o vytvoření uměleckého díla.

Osoby, které byly testovány, měly ukázat z 40 obrazů na ty, které malovali umělci. Ukázalo se, že téměř všichni věděli rozeznat, který byl malovaný profesionály a který dětmi nebo zvířaty. Když ale vědci v následujícím testu přiřadili štítky se jménem umělce na některé náhodně vybrané díla, už to tak jasné nebylo.

Laici na základě štítku už nevěděli s takovou jistotou najít umělecká díla ze všech obrazů. Ukázalo se, že lidé se nechali podvědomě velmi ovlivnit jménem umělce. V konečném důsledku přece jen dokázali odhalit, i když už ne s takovou jistotou, že který abstraktní obraz je umělecké dílo a který pouze čmáranice.

Náš tip pro výběr abstraktních obrazů

Nevybírejte si obrazy pouze na základě toho, že vám barevně ladí k vašemu interiéru. Sáhněte po obrazech, které se dotknou vašich emocí, srdce a přitom se dobře hodí i k vašim představám. Nezapomínejte ani na kvalitu zpracování rámů a plátna. Kvalitní ručně malovaný obraz vám bude dělat radost desítky let a stále si zachová svůj jedinečný vzhled.

 

ZGY2N