Žluté malované a tištěné obrazy


novinka


 

naše cena 269 Kč 

naše cena 269 Kč 

naše cena 269 Kč

novinka


 

naše cena 1 020 Kč

novinka


 

naše cena 269 Kč 

naše cena 269 Kč 

naše cena 269 Kč 

naše cena 269 Kč 

naše cena 269 Kč 

naše cena 269 KčŽlutá a oranžová - obrazy plné štěstí

Žlutá je jednou ze základních barev. Je to barva slunce, štěstí, naděje a energie. Na jedné straně je to barva radosti, optimismu a věrnosti, na straně druhé může špinavá nebo málo jasná žlutá barva přinést do života nemoc či žárlivost. Oranžová barva je spojením žlutého štěstí a červené energie. Obrazy v barvě pomeranče mohou přinést s sebou entuziasmus, kreativitu a úspěch. Jde o velmi horkou barvu, která snadno navodí pocit tepla v duši.

Žlutá a oranžová v historii

Barva ve formě žlutého okrového pigmentu vyrobeného z hlíny byla jednou z prvních barev používaných v prehistorickém jeskynním umění. V různých kulturách má tato barva různé významy. V některých představuje mír, v Egyptě se nosila na označení mrtvých. V Japonsku znamená odvahu. Snad největším obdivovatelem této barvy byl Vincent van Gogh.

Oranžovou ve starověkém Egyptě umělci používali na malby hrobek. Před koncem 15. století už existovala v Evropě oranžová barva, ale neměla jméno; jednoduše ji nazývali žluto-červená. Díky své vysoké viditelnosti se časem stala oblíbenou barvou určitých druhů oblečení a vybavení (uniformy, záchranné vesty apod.).

Žlutá, oranžová a Feng Shui

Žlutá a oranžová jsou ve Feng Shui vyjádřením prvku ohně. Pokud vám v místnosti chybí sluneční světlo, vybírejte do ní doplňky v těchto dvou odstínech. Žlutý obraz probudí jakoukoliv místnost jako vycházející slunce. Tato barva slunečnic pomáhá aktivovat paměť, povzbuzuje komunikaci, zvyšuje vidění, zvyšuje důvěru a stimuluje nervový systém. Výzkumníci v oblasti barev věří, že odstíny žluté zvyšují sebeúctu a posilují celkovou úroveň pohody a zdraví.

Oranžová barva se často nazývá "sociální" barva, protože vytváří energii Feng Shui na podporu živých konverzací. Pokud chcete v místnosti dosáhnout hravou a pulzující energii, zvolte výrazný oranžový obraz jako dominantní prvek interiéru.

Naše oranžové a žluté obrazy na plátně

Naše obrazy na plátně jsou jednoduchým způsobem, jak změnit energii jakéhokoliv prostoru. Vyberte si obrazy v těchto jasných odstínech pro radost, štěstí a vitalitu. Postačí i jeden dominantní prvek v těchto barvách slunce a ohně, abyste pocítili změnu. Naše bohatá nabídka vám pomůže přinést do vašeho domu teplo a pozitivní energii.

ZTM1O