S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.
Ok

Žluté a oranžové obrazy
 

naše cena 989 Kč 

naše cena 319 Kčnovinka


novinka


novinka


 

naše cena 889 Kč

novinka


 

naše cena 819 Kč

novinka
sleva


 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 Kč 

naše cena 299 KčŽlutá a oranžová - obrazy plné štěstí

Žlutá je jednou ze základních barev. Je to barva slunce, štěstí, naděje a energie. Na jedné straně je to barva radosti, optimismu a věrnosti, na straně druhé může špinavá nebo málo jasná žlutá barva přinést do života nemoc či žárlivost. Oranžová barva je spojením žlutého štěstí a červené energie. Obrazy v barvě pomeranče mohou přinést s sebou entuziasmus, kreativitu a úspěch. Jde o velmi horkou barvu, která snadno navodí pocit tepla v duši.

Žlutá a oranžová v historii

Barva ve formě žlutého okrového pigmentu vyrobeného z hlíny byla jednou z prvních barev používaných v prehistorickém jeskynním umění. V různých kulturách má tato barva různé významy. V některých představuje mír, v Egyptě se nosila na označení mrtvých. V Japonsku znamená odvahu. Snad největším obdivovatelem této barvy byl Vincent van Gogh.

Oranžovou ve starověkém Egyptě umělci používali na malby hrobek. Před koncem 15. století už existovala v Evropě oranžová barva, ale neměla jméno; jednoduše ji nazývali žluto-červená. Díky své vysoké viditelnosti se časem stala oblíbenou barvou určitých druhů oblečení a vybavení (uniformy, záchranné vesty apod.).

Žlutá, oranžová a Feng Shui

Žlutá a oranžová jsou ve Feng Shui vyjádřením prvku ohně. Pokud vám v místnosti chybí sluneční světlo, vybírejte do ní doplňky v těchto dvou odstínech. Žlutý obraz probudí jakoukoliv místnost jako vycházející slunce. Tato barva slunečnic pomáhá aktivovat paměť, povzbuzuje komunikaci, zvyšuje vidění, zvyšuje důvěru a stimuluje nervový systém. Výzkumníci v oblasti barev věří, že odstíny žluté zvyšují sebeúctu a posilují celkovou úroveň pohody a zdraví.

Oranžová barva se často nazývá "sociální" barva, protože vytváří energii Feng Shui na podporu živých konverzací. Pokud chcete v místnosti dosáhnout hravou a pulzující energii, zvolte výrazný oranžový obraz jako dominantní prvek interiéru.

Naše oranžové a žluté obrazy na plátně

Naše obrazy na plátně jsou jednoduchým způsobem, jak změnit energii jakéhokoliv prostoru. Vyberte si obrazy v těchto jasných odstínech pro radost, štěstí a vitalitu. Postačí i jeden dominantní prvek v těchto barvách slunce a ohně, abyste pocítili změnu. Naše bohatá nabídka vám pomůže přinést do vašeho domu teplo a pozitivní energii.

OTZiODM1